ניקוי אבנית בשיניים

חשוב לשמור על בריאות השיניים זהו מושג שאנו הולכים איתו מהילדות שלנו, כבר בגיל צעיר מאוד אנו למדים איך לצחצח שיניים ולהקפיד באמת לעשות זאת לפחות פעמיים בכל יום. יחד עם זאת ואפילו שנצחצח שיניים כל יום בצורה האופטימלית ביותר עדיין יווצרו תופעות שונות ומשונות כאשר אחת מהן היא אבנית בשיניים. לטיפולי ניקוי אבנית בשיניים יש חשיבות רבה בשמירת הבריאות שלהן. וכמובן שחייב לבצע את הטיפול אך ורק על ידי שיננית מקצועית ומוסמכת. ההמלצה היא להגיע לניקוי אבנית בשיניים אחת לחצי שנה עד שנה כדי לשמור על המשכיות הטיפול הקודם.

ניקוי אבנית בשיניים טיפול בחניכיים

חשוב מאוד להקפיד ולבצע גם ניקוי מעמיק יותר ולטפל בחניכיים, בין השיניים לחניכיים מצטברים חיידקים רבים אשר גורמים להיווצרות של אבנית גם באזור החניכיים ולכן מאוד חשוב לטפל גם באזורים אלה ולנקות אותם באופן יסודי מאבנית.

טיפול שורש

בימים עברו הדרך היחידה להתמודד עם עששת הייתה לעקור את השן הנגועה.  כיום פשוט ניגשים לרופא השיניים לטיפול שורש, טיפול פשוט אשר נעשה בדרך כלל בהרדמה מקומית. לפני טיפול השורש עצמו הרופא מאבחן את מהות הבעיה בדרך כלל על ידי צילום רנטגן של אזור הנגע, לאחר מכן בטיפול עצמו הרופא מנקה את תעלת השורש ומסיר לחלוטין את החיידקים המצויים באזור, בשלב הבא הרופא ממלא את התעלה בחומר סתימה מיוחד המונע היווצרות חיידקים ודלקות. לאחר התהליך של חיזוק השורש לעיתים השן עצמה נחלשת ולכן פעמים רבות רופא השיניים מחזק את השן על ידי החדרת בורג אל התעלות ומעליו בונה את כתר השן.

חשוב להקפיד על אסתטיקה בכל הקשור לכתרים בשיניים על הכתרים להיות אסתטיים ועליהם להיות עשויים מחומרים איכותיים כמו הזרקוניה אשר נחשב לחומר איכותי ביותר, הוא נחשב לחומר בעל התאמה ביולוגית גבוהה לגוף האדם.

שימוש בכתר זרקוניה מכיל יתרונות רבים

  • רמה אסתטית גבוהה ביותר
  • אינו סופח צבעי מאכל
  • מונע גירויים בחניכיים
  • אינו משתנה עם השנים
  • חזרה מיידית לתפקוד מלא

ישנם עוד יתרונות רבים לשימוש בכתרים העשויים מזרקוניה מומלץ להיוועץ עם רופא מומחה בתחום במרפאה של ד"ר סגל תקבלו מענה מקצועי יחס חם וליווי לכל אורך התהליך חשוב לשמור על בריאות השיניים ובשביל אנו כאן בשבילך.