השילוב שבין אסתטיקת
הפה והפנים

לקבלת ייעוץ מותאם אישית

טיפולי שורש

טיפול שורש \ חידוש טיפול שורש:

טיפול שורש הינו טיפול חשוב בשימור השן. לאחר שהעששת פגעה בזגוגית השן, עברה את הדנטין ופגעה במוך השן  או עקב חבלה שפגעה במוך השן, השן זקוקה לטיפול שורש. טיפול שורש יסודי ומקצועי ולאחריו שיקום מבטיח שנים של הימצאות השן הטבעית בלסת שהרי השתל הכי טוב בעולם הינו השן הטבעית שלנו.

טיפול שורש מבוצע במערכת תעלות השורש, מספר התעלות כפוף לאנטומיה של השן, כאשר מטרתו של טיפול השורש הוא טיפול במחלות מוך השן (עצב השן) והרקמה מעבר לקצה השורש הנקראת רקמת סב השורש.

בהתאם למחלת השן טיפול השורש מבוצע בישיבה אחת או יותר.

שיקום שיניים

כתרים:

נועדו להגן על השן הטבעית לאחר טיפול השורש או חידוש טיפול השורש כדי למנוע שבירה עתידית של השן או זיהום חוזר שיכולים לגרום לאיבוד השן.

כתרי חרסינה:

  1. כתרים על בסיס מתכתי וציפוי חרסינה חיצוני.
  2. כתרים אסטתיים כגון: כתרי זירקוניה, כתרי EMAX ללא בסיס מתכתי עשויים מחרסינה מלאה עם אפקט אסטטי גבוה ביותר בדומה לשן טבעית עם יתרונות של משחק צבעים נרחב על פי צבעי השיניים הטבעיות של הפה הנתון. כמו כן כתרים אלה מאוד ידידותיים לחניכיים ולא מגרות את החניכיים וטובות במיוחד לאסתטיקה מקסימלית. כתרים אלה בדרגת חוזק מאוד גבוהה.

תותבות על גבי שתלים:

במצבים של חוסר עצם משמעותי שלא מאפשר פיזור רב של שתלים אלא מוגבל לאזורים מסויימים וההשלמה של שאר השיניים האחרות הינה בצורת תותבת שמתחברת אל השתלים. מאוד מומלץ לאנשים מבוגרים שיש להם תותבות ישנות ולא יציבות.

ישנו מגוון רחב של חיבורים בין השתלים לתותבת שמקנים את היציבות הרצויה.

השלמת שיניים שבורות:

בדרך כלל מדובר בהשלמת שיניים קדמיות. הטיפול מבוצע באמצעות סתימה לבנה אסתטית שמותאמת לגוון השן. בשיניים אחוריות מומלץ להכתיר את השן עם כתר כיוון  שהשן ממוקמת באזור לעיסה ולכן צריכה להיות עמידות לאורך זמן.

שיננית מוסמכת:

טיפולים בסיסיים המוענקים על ידי השיננית כוללים הסרת אבנית, הסרת פלאק, הסרה של כתמים על השיניים, ליטוש,הסרת תחבושות לאחר ניתוחי חניכיים, איטום חריצים וניקוי עמוק של שורש השן (הקצעת שורשים).  במהלך הטיפול משתמשת השיננית בתכשירי הרדמה מקומית בדרך של מריחת ג'ל מרדים ( טופיקל ) ו\או אלחוש על פי הצורך המבוצע ע"י הרופא במרפאה.

באמצעות טיפול תקופתי אצל השיננית במרפאה, באפשרותך למנוע את רוב מחלות הפה, כגון: עששת שיניים (חורים), דלקת חניכיים, דימום וריח רע מהפה, דברים הגורמים אי נעימות רבה וגוררים טיפול ממושך והוצאה כספית גבוהה.

פגישת טיפול של שיננית אורכת כחצי שעה ותכלול הסרת אבנית ופלאק, פוליש לשיניים, הדרכה לצחצוח נכון. במקרים מסויימים בהם למטופלים קיימים מצבורי אבנית רבים ייתכן צורך במספר פגישות עד להשלמת הטיפול.

השיננית מבצעת גם פרויקטים בקהילה בנושא רפואת שיניים מונעת בבתי ספר, בגני ילדים ובבתי אבות.

שירותים נוספים